КРИПТОВАЛЮТА – ВІРТУАЛЬНЕ РІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ПОДВІЙНИХ ВИТРАТ, КРИПТОВАЛЮТА В УКРАЇНІ

  • М.М. Філон Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського
  • Є.Г. Борсук Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського
Ключові слова: криптовалюта, біткоїни, коін, блок-чейн, майнінг, даркнет, віртуальні валюти, електронні гроші

Анотація

У статті розглядається поняття, що таке криптовалюта, її історія, особливості, позитивні та негативні сторони. Розповсюдження криптовалюти в світі та в Україні. Розглядаються проблемні питання віртуальних валют, і чому це питання актуальне на сьогоднішній день. Криптовалюта – засіб обміну, як і звичайні валюти, але призначена для обміну цифровою інформацією, що стало можливим завдяки певним принципам криптографії (використовується для забезпечення операцій та контролю створення нових монет). Першою криптовалютою була система Bitcoin. Криптовалюта потрібна для платежів. Але не просто транзакції, а анонімні, швидкі і прямі транзакції. Здійснюються, як між приватними особами, так і для купівлі товарів або послуг в інтернеті. «Викрасти» криптовалюту з гаманця практично неможливо. Так як всі операції незворотні і використовують приватні ключі, перехопити їх або зламати неможливо. Bitcoin і іншу крипту розглядають в якості інвестиційного активу за рахунок коливань курсу і загального зростання популярності. Криптовалюти автоматизують грошові відносини та найголовніше - роблять їх прозорими. Одиницею виміру в цій системі є «Коіни» («монети»). Криптовалюта не має ніякого реального висловлювання на кшталт металевих монет або паперових банкнот. Ці гроші існують виключно в цифровому вигляді. Оберти такої валюти відбуваються за системою «блок-чейна» («замкнений ланцюг»). Ця система являє собою розподілену за мільйонами персональних комп’ютерів у всьому світі базу даних. При цьому зберігання і запис інформації при зверненні криптогрошей відбувається на всіх пристроях відразу, що гарантує прозорість і відкритість транзакцій. Якщо простіше — це спосіб для окремої групи людей самостійно будувати відносини на взаємній довірі, а не довіряти управління своїми грошима іншим. Криптовалюта - можливість поглянути на економічні питання під новим кутом. Її виникнення обумовлено потребами часу. Безсумнівно, це актуальне технічне досягнення. Можливості та популярність на даний момент зростає на великій швидкості. Вона по характеристикам схожа на звичайні гроші, але має ряд можливостей, які надають все більшої популярності в наш час.

Посилання

Likhachov M. Skromna charivnist bitkoina: ukrainski realii vykorystannia krypto valiut. Forbes Ukraina. Available at: http://forbes.net.ua/ua/opinions/1428255-skromnacharivnist-bitkoina-ukrayinski-realiyivikoristannyakriptovalyut-utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=skromna-charivnistbitkoinaukrayinski-realiyi-vikoristannya-kriptovalyut. (accessed 10 November 2020)

Kutsevol M.A. The concept and economic nature of cryptocurrency. M.A. Kutsevol, О.А. Shevchenko-Naumov. URL: http://ir.kneu.edu.ua:8080/bitstream/2010/16391/1/79-85.pdf (accessed 17 December 2020)

What is a cryptocurrency? URL: https://prostocoin.com/blog/what-is-cryptocurrency (accessed 13 December 2020)

Five popular cryptocurrencies. URL: https://forklog.com/top-5-samyh-populyarnyh-kriptovalyut/ (accessed 10 October 2020)

Exchange rate. URL: https://charts.finance.ua/ru/currency/bitcoin/-/1/btc (accessed 11 February 2021)

Ліхачов М. Скромна чарівність біткоіна: українські реалії використання крипто валют. Forbes Україна. URL: http://forbes.net.ua/ua/opinions/1428255-skromnacharivnist-bitkoina-ukrayinski-realiyi-vikoristannyakriptovalyututm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=skromna-charivnist-bitkoinaukrayinski-realiyivikoristannya-kriptovalyut (дата звернення: 10.11.2020).

Куцевол М.А. Поняття та економічна природа криптовалюти. М.А. Куцевол, О.А. Шевченко-Наумова. URL: http://ir.kneu.edu.ua:8080/bitstream/2010/16391/1/79-85.pdf (дата звернення: 17.12.2020)

Що таке криптовалюта? URL: https://prostocoin.com/blog/what-is-cryptocurrency (дата звернення: 13.12.2020)

П’ять популярних криптовалют. URL: https://forklog.com/top-5-samyh-populyarnyh-kriptovalyut/ (дата звернення: 10.10.2020)

Курс валют. URL: https://charts.finance.ua/ru/currency/bitcoin/-/1/btc (дата звернення: 11.02.2021)

Опубліковано
2021-04-30
Як цитувати
Філон, М., & Борсук, Є. (2021). КРИПТОВАЛЮТА – ВІРТУАЛЬНЕ РІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ПОДВІЙНИХ ВИТРАТ, КРИПТОВАЛЮТА В УКРАЇНІ. Підприємництво та інновації, (17), 72-75. https://doi.org/10.37320/2415-3583/17.14
Розділ
Гроші, фінанси і кредит